NAUKA ZDALNA w LOM SPARTAKUS

NAUKA ZDALNA w LOM SPARTAKUS

Szanowni Państwo !

W związku z eskalacją epidemii koronawirusem i zamknięciem szkół, musimy przystosować się do tej bezprecedensowej sytuacji by zminimalizować szkody edukacyjne jakie z niej wynikają.

Od poniedziałku przystępujemy do pracy szkoły w trybie zdalnym. Będzie ona zorganizowana w dużej mierze dzięki nowoczesnym technologiom i współpracy nauczycieli z uczniami on-line.  W niniejszej wiadomości podam na początek kilka prostych zasad, które będą obowiązywały wszystkich, i o których respektowanie gorąco Państwa proszę.

Administracja szkoły od wtorku przechodzi w tryb pracy HOMEOFFICE i będzie przygotowana do realizacji swoich zadań z domu. Uczniowie lub rodzice w drodze wyjątku będą mogli wejść na teren szkoły, żeby załatwić sprawę w sekretariacie albo sięgnąć po rzeczy z szafek uczniowskich. Wizyta powinna być jednak uzgodniona wcześniej z sekretariatem drogą telefoniczną lub e-mailową, a w sprawach niespodziewanych i bardzo pilnych –  wyłącznie telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 z:

Dyrektorem Szkoły- panią Małgorzatą Waguca-Jączek pod numerem telefonu 884 034 040 oraz na poczcie:  dyrektor@liceumspartakus.pl 

Sekretarzem Szkoły-panią Barbarą Mroczek pod numerem telefonu 503 647 380 oraz na poczcielom@liceumspartakus.pl 

Pedagogiem Szkolnym– panią Katarzyna Kocoń pod numerem: 572 295 603  oraz poczciepedagog@liceumspartakus.pl 

oraz 24/7 poprzez dziennik elektroniczny dla zalogowanych.

Dziś lub najpóźniej  jutro wszyscy uczniowie dostaną na maile podane do logowania w e-dzienniku zaproszenie do rejestracji na  platformie edukacyjnej Microsoft Teams – https://www.microsoft.com/pl-pl/education/products/teams/default.aspx

Proszę Uczniów aby wszyscy się zalogowali najszybciej jak to możliwe, a rodziców o dopilnowanie i ewentualną pomoc swoim dzieciom.

Pomoc techniczna : https://support.office.com/pl-pl/article/witamy-w-us%C5%82udze-microsoft-teams-bezp%C5%82atnie-6d79a648-6913-4696-9237-ed13de64ae3c

Microsoft Teams to  usługa internetowa oparta na chmurze zawierająca zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej poprzez którą będziemy kontaktować się z uczniami, przesyłać im zadania, prowadzić zajęcia on-line, czaty konsultacyjne czy też wideo rozmowy.  Na poszczególnych kanałach klas utworzony będzie Wirtualny Gabinet Pedagoga – dzięki któremu uczniowie będą mogli porozmawiać , uzyskać wsparcie specjalisty podczas czatu lub bezpośredniej wizualnej rozmowy. Nasza szkoła jest zarejestrowana w tej platformie pod nazwą: LOM Spartakus Gd.  Kolejne instrukcje o pracy w tej platformie będą przekazane po zalogowaniu się wszystkich uczniów i nauczycieli. 

 Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia ! Uczniowie bądźcie zdyscyplinowani i dzielni! Wspólnie poradzimy sobie z zaistniałą sytuacją. 

Z wyrazami szacunku,

Małgorzata Waguca-Jączek

Dyrektor LOM SPARTAKUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *