Wolontariat w LOM

Opiekunowie Wolontariatu – p. Alicja Kwiatkowska i p. Piotr Krysztofiak

Udział Wolontariuszy w akcjach charytatywnych:

• Grudzień 2018
  1. #KOMÓRKOMANIA – DKMS – rejestracja kolejnych potencjalnych dawców szpiku (pełnoletnich) – 28 XI 2018r., godz. 12:45, sala 7 (konsultacyjna) w szkole.
  2. Krew dla Natalii Reszczyńskiej – możliwość oddania krwi dla chorej koleżanki z kl. IIIP – obecnie można oddawać krew indywidualnie, natomiast w marcu 2019r. zostanie zrealizowana akcja wyjazdowa autobusu Centrum Krwiodawstwa na terenie AWFiS i będzie możliwość oddania krwi przez pełnoletnich uczniów LOM i studentów AWFiS.
  3. Góra Grosza – zbiórka drobnych monet (grosików) przez ucz. Emilię Żywicką z kl. IIIS – pomoc dla dzieci z Domów dla dzieci.
  4. Nakrętki – akcja zainicjowana przez ucz. Paulina Wilk z kl. IG – celem jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji oraz powrotu do sprawności 4-letniej Mai, która uległa wypadkowi drogowemu.
  5. CIAPKOWO – pomoc dla zwierzaków z schroniska w Gdyni „Ciapkowo”, akcja realizowana w dniach 12 XI -14 XII 2018r. Zbieramy dla kotów i psów karmę, koce, smycze i inne rzeczy mogące się przydać na zimę porzuconym zwierzakom. W ramach tej akcji 7 XII (piątek – Mikołajki – mile widziane czapeczki „mikołajowe” u wszystkich, jest to DZIEŃ BEZ MUNDURU) – pieczemy ciasta, które będą sprzedawane na terenie szkoły. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie tej akcji. Osoby które przyniosą dowolne rzeczy dla zwierzaków otrzymają 1 kawałek ciasta gratis 🙂
  6. Bursztynowa Paczka – wspieramy potrzeby Podopiecznych (chorych dzieci) Fundacji BURSZTYNOWYM SZLAKIEM – każda klasa przygotuje paczkę dla jednego dziecka (szczegóły u p. A. Kwiatkowskiej).
  7. 350 SZALIKÓW pod choinkę – do 14 XII 2018 r.– przynosimy własnoręcznie zrobione szaliki dla bezdomnych (wspieramy akcję Caritas) – kontakt z p. P. Krysztofiakiem.
  • 22.10.2018 –  inauguracja udziału uczniów LOM SPARTAKUS w akcji „Pola Nadziei na Pomorzu”.

IMG_7186  IMG_7199  IMG_7204 IMG_7193

• 14.01.2018r. – udział Wolontariuszy pod opieką p. Małgorzaty Kot w WOŚP w Gdańsku.
  • grudzień 2017 „Sianko wigilijne za serce” – w ramach akcji Wolontariusze pod opieką p. Małgorzaty Kot  przygotowali ozdobne woreczki świąteczne z siankiem wigilijnym. Sianko było rozdawane za datki do puszek w weekend przedświąteczny na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Targu Węglowym w Gdańsku.

IMG_3861   IMG_3882   IMG_3879

• październik 2017 – „Pomagamy bezdomnym zwierzętom” – w ramach akcji wolontariusze pod opieką p. Joanny Ceglarek zorganizowali zbiórkę rzeczy dla zwierząt oraz kiermasz ciast.
  • 20-22.10.2017r. – pomoc w obsłudze Międzynarodowego Rajdu na Orientacje HARPAGAN-54 w Szemudzie (opieka – p. Monika Kraskowska i p. Magda Płóciennik)
  • 20-21.10.2017r. – udział w zbiórce  żywności zorganizowanej przez Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w hipermarkecie Auchan w Gdańsku (opieka – p. Joanna Ceglarek)
  • 30.09.2017r. – pomoc w organizacji i obsługa V Pomorskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Bursztynowa Nutka” (opieka – p. Monika Kraskowska)

_GSC3479     _GSC3477     _GSC3592