SPARTAKUS okiem ucznia

Marta Stein, uczennica klasy Sił Specjalnych, rocznik 2016-2019

„Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego SPARTAKUS o profilu Siły Specjalne. Muszę przyznać, że 3 lata spędzone w tej szkole były wspaniałym doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę.  Kiedyś na apelu szkolnym Pani Dyrektor Małgorzata Waguca- Jączek zacytowała: „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”- Maya Angelou. Myśl przewodnia tego cytatu odwzorowuje chwilę spędzone z moją klasą. W ciągu 3 lat zintegrowaliśmy się na takim poziomie, iż traktowaliśmy się jak rodzinę.  Wspólne wyjazdy integracyjne, poligony, studniówka, konkursy w których wszyscy chętnie brali udział.. To właśnie tutaj zawiązały się trwałe przyjaźnie. Przez te 3 lata mieliśmy przyjemność współpracować ze wspaniałą kadrą dydaktyczną, która przekazała nam wiedzę na wysokim poziomie i świetnie przygotowała nas do egzaminu dojrzałości.  Za bardzo dobre osiągnięcia w nauce miałam możliwość otrzymania wielu wyjątkowych nagród jaką była między innymi Złota Odznaka Spartanina. Zajęcia specjalistyczne prowadzone były przez wykwalifikowanych praktyków, dzięki którym można było ukończyć wiele kursów między innymi: obsługa drona, zabezpieczanie imprez masowych, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i wiele innych. Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS było świetnym wyborem i to dzięki tej szkolę mogę realizować się teraz na wymarzonym Uniwersytecie. Wiedza jaką zdobyłam dała mi świetną podstawę do dalszych życiowych sukcesów, za co bardzo dziękuję!”

Radosław Kreft, uczeń klasy Sił Specjalnych, rocznik 2019-2023

„W SPARTAKUSIE panuje przyjazna atmosfera w kontaktach uczniowie-nauczyciele. W innych szkołach jest jedynie nauka, natomiast u nas można przeżyć niesamowite i niezapomniane przygody – poligony, strzelectwo, skoki spadochronowe, poznać taktyki sztuk walki.”

Mateusz Wantke, uczeń klasy Sił Specjalnych, rocznik 2016-2019

„W SPARTAKUSIE można poznać ciekawych ludzi, którzy interesują się tematyką związaną z mundurem, w końcu uczniowie piszący się na tą szkołę w większości przypadków interesują się tematyką związana z mundurem i ja pod tym względem trafiłem idealnie – z niektórymi chłopakami trzymam się nadal (jako absolwent). Wychowanie fizyczne jest na naprawdę wysokim poziomie i jeśli podejście ucznia będzie odpowiednie można zmienić o 180 stopni swój stosunek do aktywności fizycznej, oczywiście na plus dla ciała i duszy. I co w szkole średniej najważniejsze – jakość kształcenia. Nauczyciele najważniejszych przedmiotów maturalnych starają się bardziej od uczniów aby napisali maturę jak najlepiej. Mi osobiście poszła ona dość dobrze.”

Sebastian Kamiński, uczeń klasy Sił Specjalnych rocznik 2019-2023

„Zawsze podziwiałem żołnierzy którzy kierowali się honorem. Z czasem przerodziło się to w moją pasje i narodziło się marzenie aby zostać żołnierzem. Poszukiwałem szkoły gdzie mogę spełnić swoje marzenia i tak trafiłem na SPARTAKUSA.”

Wiktoria Kwiatkowska, uczennica klasy Straży Granicznej, rocznik 2017-2020

„Aby się przekonać́ to trzeba zaryzykować́! Ta szkoła daje wspaniałe możliwości samorozwoju oraz wsparcie, które jest niezwykle ważne na etapie dorastania. Nie jesteśmy jedynie społecznością̨ szkolną, ale prawie jak rodziną. Tu nie tylko każdy znajdzie coś dla siebie, ale otrzyma również̇ możliwość́ decydowania, lepszego poznania samego siebie oraz, co istotne, zawsze zostanie wysłuchany. Ja podjęłam ryzyko wybierając tą szkołę̨ i gdybym miała decydować́ jeszcze raz to nie zmieniłabym tej decyzji.”

Tomasz Andryk, uczeń klasy Wojsk Specjalnych rocznik 2018-2021

„O SPARTAKUSIE dowiedziałem się od mojego kolegi. Od razu stwierdziłem, że jest to szkoła dla mnie. Uznałem, że szkoła mundurowa będzie ciekawym połączeniem przygody z zdobywaniem wiedzy i umiejętności. Oprócz przygotowania do matury mam okazję uczestniczyć w rożnych kursach takich jak np. leader, taktyki i technik interwencji i in. Jest to naprawdę̨ ciekawe przeżycie i daje wiele możliwości rozwoju.”

Dominka Kucharska, uczennica klasy Straży Granicznej, rocznik 2018-2021

„Wybrałam LOM SPARTAKUS bo wiedziałam, że dzięki tej szkole będę mogła w przyszłości spełnić́ swoje marzenia o wstąpieniu do Straży Graniczej, a ta szkoła przygotuje mnie do tej pracy. Zachęcił mnie też aspekt małej ilości uczniów w szkole. Poznałam tu wielu wspaniałych ludzi z taką samą pasją jak moja. Każdemu z całego serca mogę̨ polecić́ Spartakusa, nauczyciele są kompetentni, a rówieśnicy bardzo kontaktowi. Warto pamiętać́, że szkoła do niczego nie zobowiązuje, a każdy nowy rozdział w życiu czegoś́ uczy.”