Informacje dla rodziców

Terminy testów sprawnościowych i rozmów kwalifikacyjnych: 4-5.06.2024.

Dokładne godziny będą ustalane indywidualnie z każdym Kandydatem (informacja telefoniczna).

Rozpoczęcie roku szkolnego dla nowych uczniów – co warto wiedzieć ?

Aby najlepiej przygotować rodziców i uczniów do nowego roku szkolnego przygotowaliśmy poradnik z najważniejszymi informacjami  tzw. PAKIET POWITALNY, gdzie w dokumencie w formacie PDF znajdą Państwo garść najważniejszych informacji dla nowego ucznia naszej szkoły. Wysyłamy go pod koniec sierpnia na podane w kwestionariuszu adresy e-mail.

W razie dodatkowych pytań, polecamy w pierwszej kolejności odwiedzić naszą zakładkę: Najczęściej zadawane pytania.. Jeżeli nie znaleźliście Państwo tam odpowiedzi, zapraszamy do kontaktu – dane tele-adresowe znajdują się w zakładce: Kontakt

Gdzie i kiedy odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025?

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, uroczyste rozpoczęcie w poniedziałek, 2 września o godzinie 10:00.

Co należy ze sobą zabrać na rozpoczęcie roku szkolnego? Czy obowiązują mundury?

Na rozpoczęcie należy ze sobą przynieść coś do notowania, ponieważ zostaną podane dodatkowe informacje organizacyjne. Dostęp do e-dziennika zostanie nadany po przesłaniu przez Państwa dodatkowych informacji takich jak adres e-mail ucznia i rodzica.

Obowiązują mundury szkolne zgodne z profilem klas.

Wykazy podręczników oraz wykazy umundurowania znajdują się na naszej stronie internetowej, więc nie ma potrzeby ich notowania. Plan lekcji będzie również dostępny w e-dzienniku.

Gdzie i jak zakupić umundurowanie?

Umundurowanie i wyposażenie kadetów należy zakupić wg wykazu umundurowania który publikuje szkoła. Przy czym należy kupić tylko i wyłącznie podany model. Niedopuszczalne jest używanie zamienników czy podobnych modeli umundurowania, jeżeli nie jest to wyraźnie wskazane w wykazie. Dążymy do tego, by każdy z Kadetów dysponował dokładaniem takim samym wyposażeniem. W razie problemów z dostępnością, należy skontaktować się z nami – chętnie udzielimy wsparcia. Ułatwiając proces zakupu umundurowania, proponujemy aby korzystać z oferty producenta, który we współpracy ze szkołą przygotował optymalny zestaw umundurowania.

Wywiadówki i zebrania z rodzicami

Pierwsze zebranie z rodzicami obędzie się we wrześniu wg kalendarza roku szkolnego. Informacja o jego organizacji będzie dostępna w zakładce: Informacje dla rodziców, a także przekazana przez wychowawców i w e-dzienniku.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Sierpień 2024.

Z uwagi na organizację wyjazdu integracyjnego w ostatnim tygodniu sierpnia, należy do tego czasu skompletować całość umundurowania wg wykazu, tak aby Uczniowie zdążyli nauczyć się prawidłowo go nosić i ćwiczyć w nim podczas zajęć na obozie. Zastrzegamy możliwość zmiany terminu w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych.

Informacje dla rodziców